czwartek, 13 października 2011

Na początek... O czym to będzie

Witam wszystkich. Zdecydowałem się na prowadzenie tego bloga chociaż myślę, że wcale niełatwe będzie uświadomienie większości odwiedzających na czym polega łowiectwo, i co to ma wspólnego z ekologią. Otóż ma i to całkiem sporo.

Myślistwo w dzisiejszych czasach wywołuje wiele spekulacji. Wielu ludzi postrzega myśliwych jako żądnych krwi zabójców polujących tylko dla rozrywki. W takim przekonaniu utwierdzają ich powszechnie przyjęte stereotypy. Dodatkowo negatywny wizerunek myśliwych jest kształtowany przez media (np. odcinek „Uwagi!” w TVN pt. „Łowiectwo – tradycja czy krwawa zabawa?”). Dodatkowo brak podstawowej wiedzy ekologicznej i przede wszystkim brak zdrowego rozsądku i myślenia, powoduje że myśliwi są postrzegani w złym świetle. Wielu ludzi nie zna i nawet nie zapoznało się z zasadami postępowania myśliwych na polowaniach. Nie wiedzą, że oprócz strzelania myśliwi wykonują szereg przeróżnych innych prac na rzecz zwierząt. (reintrodukcje zwierząt, budowa paśników, wystawianie lizawek, budowa remiz, wykładanie pożywienia w okresie zimowym, sadzenie drzew). 

Najgorszym czynnikiem jest nieznajomość zasad hodowli w łowisku. Odgórnie większość myśli, że strzela się do wszystkiego co się rusza i każdej porze. Przeciętny obywatel nie wie, że na każdy rok są ustawiane plany polowań. Dany obwód łowiecki może strzelić określoną liczbę zwierząt. Limitów NIE WOLNO PRZEKRACZAĆ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz